Wodne pompy ciepla

Astronomowie już wcześniej poinformował, że 55 Cancri zawierały więcej węgla niż tlenu. Dr Madhusudhan i jego współpracowników udał się do potwierdzenia, że ??duże ilości węgla i węglika krzemu, jak również niewielką ilość lodu wodnego, były dostępne, gdy 55 Cancri e był w procesie formowania.

Astronomowie już wcześniej sugerował również, że 55 Cancri e zawierał duże ilości przegrzanej wody – opierając się to na założeniu, że „dziwak” świat posiadał skład chemiczny podobny do Ziemi.

Jednak nowe badania wskazują, że planeta naprawdę nie ma wody w ogóle! W rzeczywistości, 55 Cancri e najwyraźniej składa się głównie z dwutlenku węgla – w postaci grafitu i diamentu, żelaza, węglika krzemu i może, krzemiany. Z badania wynika również, że co najmniej jedna trzecia z „dziwak” w masie – co jest równoważne z trzech ziem – może być diament!

Identyfikacja z bogatych w węgiel Superziemia wskazuje, że odległe planety skaliste Data krąży poza nasze Słońce nie może być już zakłada się, że wnętrza, atmosfer, składniki chemiczne lub środki biologiczne zbliżone do tych z naszej planety, Madhhusudhan kontynuował wyjaśnienia. To odkrycie otwiera również nowe perspektywy dla badania procesów geofizycznych i geochemii na ziemi wielkości odległych światów. Kompozycja bogata w węgiel może odegrać główną rolę w-tektoniki płyt planety i ewolucji termicznej – z silnymi implikacjami dla formacji góry, wulkanizmu i aktywności sejsmicznej.

Dr David Spergel, profesor astronomii i krzesło nauk astrofizycznych w Princeton University, który nie był współautorem badania, odnotowano w październiku 11, 2012 Yale wiadomości, że „Gwiazdy są proste – przy masowej gwiazdą i wiekowej wiesz, jej podstawową strukturę i historię. planety są znacznie bardziej skomplikowane. to „diamond-rich-super-Ziemia” jest prawdopodobnie tylko jeden przykład z bogatymi zbiorami odkryć, które czekają na nas jak zaczniemy odkrywać planety wokół pobliskich gwiazd. „

Nowe badania oznacza, że ??po raz pierwszy astronomowie zauważyli prawdopodobny diamentowej planety wokół gwiazdy podobnej do Słońca, a podany jego skład chemiczny.

Papier jest zatytułowany „Możliwe Carbon bogatych wnętrz w Superziemia 55 Cancri e” i został przyjęty do publikacji w czasopiśmie Astrophysical Journal Letters. Autorzy pracy są Madhusudhan, Yale University geofizyk dr Kanani Lee i dr Olivier Mousis, który jest planetolog w Institut de Recherche en Astrophysique w Tuluzie we Francji.

Jestem pisarzem i astronom, którego teksty zostały opublikowane od 1981 roku w różnych gazetach, czasopismach i dziennikach. Chociaż mam napisane na różne tematy, ja szczególnie uwielbiam pisać o astronomii, ponieważ daje mi możliwość komunikowania się z innymi liczne cuda mojej dziedzinie. Moja pierwsza książka „Smugi, popiół i dym,” zostaną opublikowane wkrótce.

Wpis zawdzięczamy