Gruntowe pompy ciepla Do tej pory większość planet pozasłonecznych odkrytych zostały „Gorący Jowisz”. To dlatego, że większość planet odkryto za pomocą metody Dopplera (prędkość radialna), który sprzyja odkryciu olbrzymich planet, które krążą szybkie i blisko swoich płomiennych gwiazdek macierzystych. Jednakże istnieją inne sposoby, oprócz sposobu prędkości promieniowej, które są obecnie stosowane. Te inne metody są w stanie dostrzec, że mniejsze światy kręcić wokół ich gwiazd w bardziej odległych orbitach. Na przykład, Planet myśliwych są teraz odkrywają tranzyt planet pozasłonecznych, które są planety, które unoszą się na wprost twarzy ich gwiazdy. Również grawitacyjne techniki soczewkowania są obecnie wykorzystywane do odkrycia pozasłonecznych światów. Soczewkowania grawitacyjnego jest przewidywanie Ogólnej Teorii Względności Alberta Einsteina, w której duża, na pierwszym planie niebieskich zakrętach obiekt lub zakłóca światła emitowanego przez bardziej odległych obiektów.

Od tych pierwszych odkryć w połowie lat 1990, astronomowie odkryli systemy planetarne zbliżonych do naszego Układu Słonecznego, a także coraz mniejsze i mniejsze planety – planet wielkości Urana naszego własnego Układu Słonecznego i Neptuna. Planet myśliwych teraz udało się plamienia znacznie mniejsze planety zbliża nasze własne ziemi wielkości. Wraz ze spadkiem wielkości astronomowie oczekiwać odkryć coraz Ziemi jak światy. Choć może to być rzeczywiście ma miejsce w wielu przypadkach mniejsze światy dowiodły, że mogą one być równie dziwne, jak wiele znacznie większych planet pozasłonecznych obserwowanych do tej pory.

Super-Ziemie są dziwaczne planet pozasłonecznych, które są niepodobne do żadnego, którzy mieszkają w naszym Układzie Słonecznym. Są one mniejsze niż znane czterech olbrzymich planet, które obiegają Słońce – nawet Neptuna, który jest naszym Układzie Słonecznym najmniejszy gigantyczne planety.
Wpis zawdzięczamy