Powietrzne pompy ciepla Ale Super-Ziemie są bardziej masywne niż własnej ziemi i mogą składać się z skały lub gazu lub obu! Extrasolar planeta 55 Cancri e odkryto orbicie pobliskiej gwiazdy w naszej Drodze Mlecznej, a to jest bardzo ciemna, bogata w węgiel, skaliste świecie. W październiku 2012 roku, zdumieni astronomów ogłosił, że co najmniej jedna trzecia masa ta „dziwak” jest złożony z diamentem!

55 Cancri e ma promień około dwukrotnie większa od naszej planety, a jej masa jest ośmiokrotnie większa. To okrąża pobliżu gwiazdy podobnej do Słońca, 55 Cancri, który znajduje się około 40 lat świetlnych od Ziemi w konstelacji Raka. Ta „dziwak” świat jest jednym z rodziny pięciu planet krążących wokół tej gwiazdy, biczowanie wokół niego w zawrotnym tempie. 55 Cancri e okrąża swoją gwiazdę w ciągu zaledwie 18 godzin – w wyraźnym odróżnieniu od roku ziemskiego, który wynosi 365 dni długo! Planeta jest piekący-gorące, z sizzling temperaturze 3900 stopni Celsjusza. Taka wrogim świecie nie jest w stanie żywić delikatnych istot żywych.

Ta dziwaczna planeta została po raz pierwszy zaobserwowane w tranzycie swoją macierzystą gwiazdę w 2011 roku włączył astronomom zmierzyć jego promień. Ten nowo nabytych informacji, w połączeniu z oceną masy planety, pozwoliły dr Nikku Madhusudhan, a doktora habilitowanego Yale University badacz i jego współpracowników, aby określić jego skład chemiczny. Naukowcy dokonał tego wyczynu przy użyciu modeli wnętrza planety i obliczając wszystkie możliwe kombinacje pierwiastków i związków chemicznych, które mogłyby dają te cechy.

„To jest nasz pierwszy rzut oka na skalistym świata z chemii fundamentalnie różne od Ziemi. Powierzchnia tej planety jest prawdopodobnie pokryta grafitem i diament zamiast wody i granitu,” Madhusudhan odnotowane w dniu 11 października 2012 r Yale News.

Wpis zawdzięczamy deska kompozytowa