Sprawnosc pomp ciepla

Pulsar to gwiazda neutronowa przędzenia – relikwia rdzeń masywnej gwiazdy, która zmarła w spektakularny wybuch supernowej – i te egzotyczne obiekty mają gęstość, która jest równoważna 1.000.000 razy większa od gęstości wody.

Później ustalono, że PSR 1257 + 12 okrąża kilku planet – i są one prawdziwe „oddballs”. Są to prawdopodobnie skaliste ciała, jak Ziemia, ale to, gdzie kończy się podobieństwo wszystkich. Pulsar planety, w przeciwieństwie do Ziemi, nie może mieć atmosferę. Są one bardzo nieprzyjemne światy, obsypany bezlitośnie przez promieniowanie śmiertelnym.

Bliskość pulsara chodziło o ostatnie miejsce astronomów oczekiwane obserwować planety. Takie dziwactwa powinien wyrzucenia astronomów off na istnienie wielu, wielu innych „dziwaków”, aby przyjść.

I pochodzą one z pewnością nie! Chociaż planety pulsar były pierwsze planety pozasłoneczne na odkrycie astronomowie wciąż szukał „Świętego Graala” planet krąży normalne „main-sequence” (spalanie wodoru) Gwiezdne jak nasz Sun. Triumph przyszedł w 1995 roku, kiedy astronomowie dr Michel Mayor i Didier Queloz dr Szwajcarii Genewie Obserwatorium ogłosił pierwsze przekonujące dowody planety pozasłonecznej krąży normalne podobne do Słońca gwiazdy mieszkania poza naszym Układzie Słonecznym. Jednak nowo odkryta planeta extrasolar okazał się być prawdziwym „dziwak”, ponieważ był tak mocny jak Jowisz – największa planeta w Układzie Słonecznym – ale krążył swoją gwiazdę w zaledwie ułamek odległości między Merkurym a Słońce. Gwiazda, która jest gospodarzem pieczenia planeta jest nazwana 51 Pegasi, a dziwna planeta została nazwana odpowiednio 51 Pegasi b. 51 Pegasi b był pierwszym pozasłonecznych planet spotted należący do nowej klasy obiektów określany jako „Gorący Jowisz” – olbrzymie planety gazowe orbicie wokół szybko i blisko swoich gwiazd macierzystych.
Wpis zawdzięczamy http://momentsdayspa.pl/